PL | RU
Festiwal Josepha Conrada-Korzeniowskiego
W tym roku obchodzimy 160. rocznicę urodzin Josepha Conrada, z tej okazji powstał nasz Festiwal i chęć promowania światowej sławy literata angielskiego i Polaka, który nigdy o swej ojczyźnie nie zapomniał.

W naszych działaniach wesprze nas Conrad Festival – wydarzenie literackie organizowane cyklicznie od 2009 roku w Krakowie. Chodź festiwal nie jest poświęcony twórczości Josepha Conrada, który jedynie symbolicznie udziela nazwiska przedsięwzięciu, organizatorzy nie mogli wybrać lepiej patrona swojego festiwalu. Conrad jest bowiem międzynarodowym, uniwersalnym znakiem komunikacji literackiej. To właśnie z Krakowa, w 1874 roku wyruszył w świat, najpierw by zostać marynarzem na okrętach francuskich, następnie zdobyć tytuł kapitana służąc w marynarce brytyjskiej, a finalnie rozpocząć karierę pisarską i tworzyć powieści, dzięki którym można zrozumieć ludzi żyjących gdzie indziej, zająć się problemami odwagi i honoru, czy poświęcenia się dla drugiego człowieka i jego uwikłania w zło.

Celem festiwalu jest prezentacja literatury światowej, zakorzenionej w różnych kulturach, wyrastającej z odmiennych doświadczeń. Na czas jego trwania pisarze i pisarki, profesjonaliści i amatorzy, czytelniczki i czytelnicy z całego świata przyjeżdżają właśnie do Krakowa, aby podzielić się swoimi przemyśleniami i doświadczeniem oraz wspólnie dyskutować o wizjach artystycznych i społecznych.

Zachęcamy Was serdecznie na Conrad Festival i Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie, który jak co roku odbędą się w październiku.

Więcej informacji o Conrad Festival na: www.conradfestival.pl

powrót do aktualności